Melek yatırımlara bambaşka bir bakış: Katma Değer Fonu

Katma Değer Fonu, yaratıcı sektörlerde çalışan profesyoneller için bir mikro yatırım fonudur.
Hemen Katılın
Fund Illustration
Komünite, e-kitap, web şablonları, online eğitim programları gibi her türlü dijital ürünün hayata geçmesini sağlamaya çalışır. Yaratıcı profesyonelleri yatırım fonu, topluluk öğrenimi, eğitimler ve uzmanlara erişim ile beslemeye çalışır.
Tanıtım videosunu izleyin
Bir defa yap hep sat
Zamanını satmayı bırak, ürün satmaya başla!
Fikir aşamasında yatırım
Satılabilir ürün danışmanlığı
Yaratıcı destek paketi (İhtiyaç duyulan dijital ürünlere ücretsiz erişim)
Üretim süreci geliştirme desteği (Süreç planlama ve proje yönetimi)
Tasarım desteği (UI/UX danışmanlığı ve in-residence tasarım çözümleri)
Kodlama desteği (Front-end, back-end ve mobil in-residence geliştirme çözümleri)
Yasal mevzuat danışmanlığı (Şirket kurulumu, sözleşme hazırlanması, muhasebe, v.b. çözümler)
$250 - $4.000 arası yatırım miktarları
Fonladığımız ürünler
İçerik üreticilerinin sesli öğrenim içerikleri kaydederek yayınladıkları ve dinleme dakikaları üzerinden gelir elde ettiği, dinleyicilerin ise belirli bir ücret karşılığında tüm öğrenim içeriklerini dinleyebildiği çift taraflı mobil sesli öğrenim platformu.
Girişimcilerin ve mikro girişimcilerin fikirden MVP’ye giden yolculuklarında, kodsuz geliştirme araçlarını nasıl daha aktif ve verimli kullanabileceklerini onlara gösteren ve 60’dan fazla fikir için de direkt reçete sağlayan bir bilgi ürünü.
Dünyanın en kapsamlı tasarım kitlerinden biri. Light ve dark temaları ile toplamda 1.800’den fazla komponente sahip olan ve deneyimden bağımsız tüm tasarımcıların ve girişimcilerin hızlıca web sitesi ve iniş sayfası tasarlamasını sağlayan detaylı şablon.
Girişimlerin web sitelerine ekleyebildikleri ve müşterileri ile canlı, takvime dayalı ya da önceden belirlenmiş senaryolarda video görüşme yapmalarını sağlayan bir mikro-SaaS platformu.
Girişimci, marka ya da kişi fark etmeksizin, 12 adımda marka stratejisinden hedef kitle personası üretmeye kadar detaylı içerik ve çerçeve oluşturulmasını sağlayan bir bilgi ürünü.
2 haftada bir yeni bir tasarım geliştirme kitinin yayınlandığı, her bir kitin ister ayrı satın alındığı, istenirse de abonelik yöntemiyle tüm kitlere sahip olunabildiği bir tek yönlü pazar yeri.
E-ticaret sitesi açmak isteyen herkesin, süreçlerinin başından sonuna kadar onlara her noktada içerik ve deneyim sağlayan, belirgin fonksiyonlar için de farklı araçlar öneren, detaylı bir bilgi ürünü.
2 sembol, 64 varyant ve 8.700’den fazla komponentten oluşan, ekonomisi en büyük ilk 20 ülkenin ve pazar büyüklüğü bakımından ilk 100 kripto paranın logolarının yer aldığı bir Figma şablonu.
Portfolyomuz
Dijital ürün fonlama sürecimiz
Komünite fonladığı ürünlerden elde ettiği gelirlerin yüzde 70'ini ürünün yaratıcısına, yüzde 30'unu da yeni ürünlerin fonlanması için Katma Değer Fonu’na aktarır.
Image
Fon başvurusu

Özgeçmişinize ve uzmanlıklarınıza göre, ortaya koymak istediğiniz dijital ürün tipi ile ilgili yatırım fonu başvurunuzu yaparsınız. Bu ürün tipi e-kitap, online eğitim programı, tasarım şablonu, ikon seti, web şablonu, kodlanmış setler, Figma dosyaları, mikro-SaaS ürünleri ve daha birçok farklı konuda dijital ürün olabilir.

Hazırlık Dokümanı

Başvurunuz sonucunda eğer üretmek istediğiniz ürün ile profesyonel uzmanlığınız tutuyorsa, Fon’un size sağlayacağı hazırlık dökümanını doldurmanız ve üretmek istediğiniz dijital ürün ile ilgili tüm detayları sağlamanız gerekmektedir.

Image
Image
Başvuru Onayı ve Sözleşme

Hazırlık dökümanınız eksiksiz ise ve başvurunuz kabul edilirse, Katma Değer Fonu’ndan, üretmek istediğiniz ürünle ilgili fon almaya hak kazanırsınız —farklı ürünlere, farklı şekillerde yatırım yapıyoruz. Ürün yatırım sözleşmesini imzaladıktan sonra ürün geliştirme süreci başlar ve yatırım miktarının yarısını ürünün %25’ini bitirdiğinizde, diğer yarısını ise üretim süreciniz bittiğinde hesabınıza yatırırız.

Ürün Geliştirme Süreci

Komünite ekibi, ürün geliştirme sürecinin başlangıcından lansman tarihine kadar gerçekleşen haftalık durum değerlendirme toplantıları ile ürün geliştirme sürecine dahil olur. Dijital ürün geliştirmenin önündeki en büyük engel olan “ürünü bitirme” adımını aşma konusunda Komünite sizin yanınızda olur.

Image
Image
Satış Süreci

Katma Değer Fonu, ürününüzü pazar yerlerinde ve içerik platformlarında, Facebook, Google ve Amazon reklamları gibi reklam teknolojilerini kullanarak pazarlar ve satar. Ürün fiyatının belli bir yüzdesini geçmeyecek şekilde planlanan kaldıraçlı reklamları sürekli takip eder ve performans iyileştirmesi yapar. Katma Değer Fonu ürününüz için iniş sayfaları tasarlar, tüm global ödeme altyapılarını kullanır ve satış rakamlarını yükseltmeye çalışır.

Düzenli Ödemeler

Bundan sonra ise size sadece aylık satış miktarına göre Komünite tarafından hesabınıza yatırılacak olan geliri beklemek kalır. Bu esnada yeni dijital ürünler üretmek size kalmış. Ne kadar fazla dijital ürün üretirseniz, o kadar fazla fon alabilirsiniz.

Image
Ürün geliştirme yolculuğuna başlayan yaratıcılar öğrenmeye, büyümeye ve sorular sorup cevaplar almaya ihtiyaç duyar. Topluluk öğreniminin avantajlarından faydalanabileceğiniz Circle grubumuza üye olacaksınız.
Item
Siz üretin, biz satalım
Katma Değer Fonu, aynen girişim fonlarında olduğu gibi, size ve ürününüze yatırım fonu ile yatırım yapar ve bu sayede zamanınızın karşılığını henüz üretimde iken alırsınız.

$4.000 dolara kadar yatırım imkanı

İhtiyaç duyulan dijital ürünlere ücretsiz erişim

Lansman ve tanıtım destekleri

Satış ve pazarlama süreçlerinin yürütülmesi

Komünite uzmanları ile haftalık ilerleme görüşmeleri

Uzman geri bildirimlerine erkenden erişme imkanı

Bir defa yap, hep sat!

Spesifik bir uzmanlığınız varsa,

Müşterileriniz için dijital ürünler üretiyorsanız,

Kazancın efora bağlı olduğunu biliyorsanız,

Türkiye’nin en yetenekli yaratıcılarının bir araya geldiği Komünite’ye katılın!
Komünite’ye üye olduğunuzda:
  • Her ay kapsamını genişlettiğimiz eğitim içeriklerine,
  • Türkiye’nin en büyük yaratıcı topluluğuna erişime,
  • Üyelere özel gerçekleştirdiğimiz yayınlara katılma hakkına,
  • Katma Değer Fonu’na başvurma hakkına,
  • Fatih Güner ile aylık oryantasyon toplantısına katılma hakkına,

sahip olursunuz.

Hemen Katılın

Üyelik ücreti yıllık 3.600 TL olarak belirlenmiştir.

Komünite, sunduğu eğitimler, birlikte çalıştığı uzmanlar, sunduğu topluluk öğrenimi fırsatı, üyelerine sağladığı her türlü içerik ve indirimlerden dolayı sadece yıllık olarak ücretlendirilmektedir.

Türkiye’nin en yetenekli yaratıcıları bir araya geliyor!

Yeni disiplinler öğrenerek kariyerinizi ileriye götürmek, fikirlerinizi hayata geçirip büyütmek ve yaşam boyu arkadaşlar edinmek istiyorsanız Komünite tam size göre.

Dünyanın dört bir yanında tasarımcılar, eğitmenler, geliştiriciler, müzisyenler ve birçok meslek grubundan profesyoneller “ürünleştirme” yöntemleri ile, eforlarını katma değerli bir şekilde satma yolunu seçiyorlar. Zamanını ürünleştirmeyenler ise, aylık maaşları karşılığında zamanlarını satmaya devam ediyor.

Türkiye’nin en yetenekli yaratıcıları bir araya gelip, fikirlerini ve kariyerlerini dünya standartlarında bir topluluğun yardımıyla bir adım ileriye götürmeye çalışıyor. Dünyayı değiştirmeye çalışmıyoruz. İnsanların kullanabileceği, faydalanabileceği, okuyabileceği, öğrenebileceği ürünler yapmaya çalışıyoruz.

10 saat çalışıp 10 saatlik gelir elde etmek yerine, 10 saat çalışıp 1.000 saatlik gelir elde etmeyi herkes ister, bunun da yolu sürekli eğitim ve topluluk öğreniminden geçiyor. Komünite, size bu konuda yardım ediyor.